in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 1 септември

Времето денес:

Сончево со умерена облачност, околу пладне и рано попладне претежно во северените делови облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Поварадарието повремено засилен ветер од северен и северозападен правец. УВ=6

Денес, Среда 01.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 66%
06-12 +18° 53%
12-18 +26° 31%
18-24 +21° 40%
Утре, Четврток 02.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 60%
06-12 +12° 73%
12-18 +22° 33%
18-24 +22° 34%
Петок 03.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 61%
06-12 +11° 80%
12-18 +22° 34%
18-24 +25° 30%
Сабота 04.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 59%
06-12 +16° 56%
12-18 +26° 30%
18-24 +23° 38%
Недела 05.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 52%
06-12 +17° 65%
12-18 +23° 72%
18-24 +20° 90%
Понеделник 06.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 92%
06-12 +16° 88%
12-18 +20° 80%
18-24 +17° 89%
Вторник 07.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 90%
06-12 +15° 89%
12-18 +22° 48%
18-24 +18° 50%

Временска најава:

Утре ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Во сабота во попладневните часови ќе има локален краткотраен дожд, а во недела ќе биде нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, проследен со појава на грмежи.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote