in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб претежно јужен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-1°53%
06-12+1°49%
12-18+14°35%
18-24+10°43%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

Во следниве денови времето ќе биде стабилно со пораст на утринските и дневните температури. Од вторник ќе има повеќе облачност, понестабилно време со појава на повремен врнежи од дожд.АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Утринската температура и утре на повеќе места ќе биде негативна и под просекот за овој период од годината.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote