in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, на места повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=9

Денес, Вторник 10.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 51%
06-12 +25° 44%
12-18 +37° 22%
18-24 +32° 30%
Утре, Среда 11.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 65%
06-12 +20° 66%
12-18 +34° 34%
18-24 +31° 36%
Четврток 12.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 51%
06-12 +19° 81%
12-18 +32° 30%
18-24 +34° 26%
Петок 13.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 58%
06-12 +24° 49%
12-18 +34° 23%
18-24 +29° 27%
Сабота 14.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 57%
06-12 +23° 46%
12-18 +34° 28%
18-24 +30° 30%
Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +23° 44%
12-18 +35° 24%
18-24 +30° 24%
Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 62%
06-12 +24° 50%
12-18 +36° 29%
18-24 +30° 41%

Временска најава:

Денес времето ќе биде претежно сончево и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Со прогнозираните температурни вредности ќе биде активирана жолта, а во југоисточните подрачја, каде максималните температури повторно ќе надминат 40 степени, портокалова фаза за опасност од високи температури. Во среда ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, а од четврток опаѓање на дневната температура за 3 до 5 степени.

Актуелно предупредување:

Денес времето ќе биде претежно сончево и многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Со прогнозираните температурни вредности ќе биде активирана жолта, а во југоисточните подрачја, каде максималните температури повторно ќе надминат 40 степени, портокалова фаза за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote