in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со локални врнежи од дожд, главно во западните и источните делови од земјава. На планините врнежите ќе бидат од снег. На истокот на места се очекуваат краткотрајни поројни врнежи проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Петок 10.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 94%
06-12 +4° 87%
12-18 +9° 80%
18-24 +4° 86%
Утре, Сабота 11.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 93%
06-12 +4° 95%
12-18 +5° 91%
18-24 +5° 92%
Недела 12.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 88%
06-12 +2° 91%
12-18 +7° 76%
18-24 +4° 70%
Понеделник 13.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 89%
18-24 +1° 84%
18-24 +5° 54%
18-24 +2° 72%
Вторник 14.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 69%
18-24 78%
18-24 +5° 53%
18-24 +1° 64%
Среда 15.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 75%
18-24 -2° 72%
18-24 +4° 51%
18-24 -1° 86%
Четврток 16.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 97%
18-24 -2° 70%
18-24 +4° 47%
18-24 +2° 62%

Временска најава:

Денес времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, кои на истокот на места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во сабота преку целиот ден ќе има нови пообилни врнежи и на повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2 воден талог. Во западните делови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира позначителна снежна покривка. Во недела ќе провејува слаб снег, а од понеделник следува период на умерено до значително облачно и студено време, со умерен до засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Под влијание на нов влажен бран во сабота преку целиот ден ќе има пообилни врнежи и на повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2 воден талог. Во западните делови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира позначителна снежна покривка.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote