in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Oблачно со пообилни врнежи (локално над 25л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Денес, Понеделник 10.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 93%
06-12 +2° 95%
12-18 +2° 91%
18-24 +3° 89%
Утре, Вторник 11.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 71%
06-12 +2° 85%
12-18 +5° 74%
18-24 +4° 77%
Среда 12.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 71%
06-12 74%
12-18 +3° 64%
18-24 +1° 69%
Четврток 13.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 72%
18-24 -5° 88%
18-24 +1° 53%
18-24 -5° 77%
Петок 14.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 63%
18-24 -6° 47%
18-24 +4° 48%
18-24 -1° 70%
Сабота 15.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 71%
18-24 -3° 64%
18-24 +6° 63%
18-24 +3° 73%
Недела 16.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 87%
18-24 -3° 94%
18-24 +4° 63%
18-24 76%

Временска најава:

Утре ќе има повремени локални врнежи претежно од снег и ќе дува засилен северен ветер. Потоа од среда времето ќе биде стабилно со умерен северен ветер, а од четврток постудено со утрински температури кои на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а и дневните на места ќе останат негативни.

Актуелно предупредување:

Денес ќе се задржи облачно со пообилни врнежи (локално над 25л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Ќе започне да дува умерен северен ветер кој утре и во среда ќе биде засилен. Од четврток ќе биде постудено со утрински температури кои на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а и дневните на места ќе останат негативни.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote