in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

 

Временска најава:

 

Утре ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен, а повремено и засилен ветер од југоисточен правец. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за ретка појава на дожд и грмежи. Во среда попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Актурлно предупредување:

 

Нема

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote