in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 МАРТ

Времето денес:

 

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер (над 70 км/час), локално и во форна на невреме.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд. Попладне во делови од котлината врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер.

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса денес времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи и засилен ветер, локално ќе бидат во форма на невреме. Утре ќе има слаб локален дожд, а во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе услови намалување на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote