in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно, во текот на денот со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет и поинтензивни во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Недела 10.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 93%
06-12 +9° 92%
12-18 +11° 91%
18-24 +13° 91%
Утре, Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 94%
06-12 +11° 93%
12-18 +14° 86%
18-24 +13° 95%
Вторник 12.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 74%
06-12 +9° 89%
12-18 +10° 69%
18-24 +9° 70%
Среда 13.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 78%
06-12 +7° 73%
12-18 +12° 52%
18-24 +10° 65%
Четврток 14.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 88%
06-12 +7° 83%
12-18 +7° 82%
18-24 +7° 87%
Петок 15.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 85%
06-12 +5° 85%
12-18 +7° 87%
18-24 +7° 87%
Сабота 16.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 82%
06-12 +7° 80%
12-18 +9° 54%
18-24 +8° 67%

Временска најава:

Под влијание на поголема влажна воздушна маса, ќе продолжи да биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, а денес и утре понекаде ќе надминат 20 л/м2 за 24 часа и на места ќе се со пороен карактер и проследени со засилен ветер. Во понеделник ќе има и услови за појава на краткотрајна нестабилност проследена со засилување на ветерот и ретки грмежи. Нови позначајни врнежи ќе има и во четврток.

Актуелно предупредување:

Под влијание на поголема влажна воздушна маса, ќе продолжи да биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат пообилни, а денес и утре понекаде ќе надминат 20 л/м2 за 24 часа и на места ќе се со пороен карактер и проследени со засилен ветер. Во понеделник ќе има и услови за појава на краткотрајна нестабилност проследена со засилување на ветерот и ретки грмежи

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote