in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=6

Денес, Петок 10.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 73%
06-12 +16° 63%
12-18 +25° 37%
18-24 +21° 56%
Утре, Сабота 11.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 76%
06-12 +14° 71%
12-18 +24° 38%
18-24 +26° 36%
Недела 12.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 41%
06-12 +14° 75%
12-18 +24° 26%
18-24 +25° 35%
Понеделник 13.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 47%
06-12 +16° 43%
12-18 +27° 24%
18-24 +22° 32%
Вторник 14.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 59%
06-12 +16° 48%
12-18 +28° 24%
18-24 +23° 36%
Среда 15.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 68%
06-12 +15° 52%
12-18 +28° 22%
18-24 +24° 31%
Четврток 16.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 44%
06-12 +17° 56%
12-18 +29° 31%
18-24 +24° 42%

Временска најава:

Во следните денови ќе има повеќе сончеви периоди и од денес дневните температури ќе бидат за 3 до 4 степени повисоко и понекаде во Повардарието ќе надминуваат 30°С. За време на викендот ќе има и услови за слаб локален дожд претежно во планинските подрачја.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote