in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Денес ќе дува умерен, а во источните делови и вдолж Повардарието засилен северен ветер. Во следните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, особено утре изутрина, кога на повеќе места ќе се спуштат под нулата.

Денес, Понеделник 11.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 68%
06-12 +6° 49%
12-18 +12° 23%
18-24 +7° 36%
Утре, Вторник 12.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 69%
06-12 -1° 63%
12-18 +12° 33%
18-24 +14° 41%
Среда 13.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 79%
06-12 +2° 77%
12-18 +15° 39%
18-24 +17° 47%
Четврток 14.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 74%
06-12 +6° 61%
12-18 +18° 31%
18-24 +14° 34%
Петок 15.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 53%
06-12 +9° 66%
12-18 +20° 35%
18-24 +16° 47%
Сабота 16.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 64%
06-12 +12° 68%
12-18 +19° 40%
18-24 +15° 47%
Недела 17.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 73%
06-12 +7° 83%
12-18 +10° 40%
18-24 +9° 33%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote