in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+2°52%
06-12+3°59%
12-18+17°44%
18-24+12°43%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:

И утре времето ќе се задржи стабилно со дополнителен пораст на дневната температура. Од вторник ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Од среда ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови повторно намалување на температурата.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote