in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови и за изолирана појава на град. Максималната температура ќе се намали за 3 до 5 степени. УВ=7

Денес, Среда 11.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 63%
06-12 +25° 48%
12-18 +34° 32%
18-24 +28° 48%
Утре, Четврток 12.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 55%
06-12 +18° 83%
12-18 +32° 30%
18-24 +33° 30%
Петок 13.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 53%
06-12 +18° 72%
12-18 +31° 29%
18-24 +33° 24%
Сабота 14.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 59%
06-12 +22° 47%
12-18 +33° 27%
18-24 +30° 31%
Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 53%
06-12 +22° 45%
12-18 +34° 24%
18-24 +29° 32%
Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 53%
06-12 +23° 54%
12-18 +35° 22%
18-24 +31° 33%
Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 54%
06-12 +24° 59%
12-18 +37° 20%
18-24 +31° 26%

Временска најава:

Денес попладне ќе има зголемување на облачноста проследено со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови и за изолирана појава на град. Максималната температура ќе се намали за 3 до 5 степени. Од утре повторно ќе биде стабилно и топло, но со просечни температури за овој период од годината.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote