in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Oблачно, преку целиот ден со пообилни врнежи. На повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2, а локално и над 40 л/м2 воден талог. Во западните делови од раните утрински часови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира нова позначителна снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен, во утринските часови засилен ветер од југоисточен правец, а попладне ветерот ќе го промени правецот во северен.

Денес, Сабота 11.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 88%
06-12 +5° 97%
12-18 +5° 89%
18-24 +3° 92%
Утре, Недела 12.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 71%
06-12 +4° 84%
12-18 +7° 62%
18-24 +4° 60%
Понеделник 13.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 68%
06-12 +2° 66%
12-18 +5° 61%
18-24 +3° 65%
Вторник 14.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 68%
18-24 +2° 68%
18-24 +5° 58%
18-24 +1° 70%
Среда 15.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 76%
18-24 86%
18-24 +5° 58%
18-24 +1° 71%
Четврток 16.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 77%
18-24 -1° 87%
18-24 +5° 60%
18-24 +2° 67%
Петок 17.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 67%
18-24 +4° 73%
18-24 +8° 67%
18-24 +4° 62%

Временска најава:

Под влијание на нов влажен бран денес преку целиот ден ќе има пообилни врнежи и на повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2, а локално и над 40 л/м2 воден талог. Во западните делови од раните утрински часови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира нова позначителна снежна покривка. Во недела ќе има слаб локален дожд и снег, а од понеделник следува период на умерено до значително облачно и студено време, со умерен до засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Под влијание на нов влажен бран денес преку целиот ден ќе има пообилни врнежи и на повеќе места ќе наврнат над 25 л/м2, а локално и над 40 л/м2 воден талог. Во западните делови од раните утрински часови на планините и на повисоките места врнежите ќе бидат од снег и ќе се формира нова позначителна снежна покривка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote