in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. На југоистокот врнежите од повремен дожд ќе преминуваат во повремен снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Денес, Вторник 11.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 82%
06-12 +2° 82%
12-18 +5° 76%
18-24 +2° 75%
Утре, Среда 12.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 69%
06-12 -1° 77%
12-18 +2° 67%
18-24 68%
Четврток 13.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -8° 60%
06-12 -6° 83%
12-18 -1° 51%
18-24 -5° 69%
Петок 14.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 56%
18-24 -7° 44%
18-24 +2° 48%
18-24 -2° 63%
Сабота 15.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 65%
18-24 -1° 70%
18-24 +5° 61%
18-24 65%
Недела 16.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 85%
18-24 -6° 70%
18-24 +1° 46%
18-24 -4° 49%
Понеделник 17.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -5° 48%
18-24 -6° 47%
18-24 +2° 27%
18-24 44%

Временска најава:

Денес ќе има повремени локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од утре следува период на стабилно, суво и ветровито време со умерен до засилен северен ветер. Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде во четврток и петок кога утринските температури на места ќе се спуштаат и под -10 степени, а дневните понекаде ќе останат негативни.

Актуелно предупредување:

Од врнежите од преку ноќта во поголемиот дел од земјата ќе има мала до умерена снежна покривка. Денес особено на северот и во јужните делови ќе има појава на повремен снег и ќе дува умерен до засилен претежно северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote