in

Временска прогноза за 11 јануари

Времето денес:

Облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+3°98%
06-12+4°95%
12-18+4°80%
18-24+3°88%

Временска најава:

Поради продор на постудена воздушна маса од север, од утре ќе има ново заладување со локални врнежи од дожд и снег, кои поради натамошно опаѓање на температурите, во среда и петок ќе бидат претежно од снег.

Актуелно педупредување:

Денес ќе има врнежи од дожд, на некои места ќе бидат пообилни и поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер, претежно од југозападен правец.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote