in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појава на град.

Денес, Недела 11.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 78%
06-12 +23° 65%
12-18 +30° 45%
18-24 +24° 59%
Утре, Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 71%
06-12 +19° 82%
12-18 +31° 33%
18-24 +31° 31%
Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 58%
06-12 +20° 73%
12-18 +33° 29%
18-24 +34° 26%
Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +25° 47%
12-18 +36° 26%
18-24 +32° 36%
Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 56%
06-12 +26° 51%
12-18 +36° 26%
18-24 +31° 34%
Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 58%
06-12 +27° 53%
12-18 +36° 27%
18-24 +32° 30%
Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 47%
06-12 +25° 53%
12-18 +33° 30%
18-24 +28° 54%

 

Временска најава:

Во понеделник попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно и многу топло.

 

Актуелно предупредување:

И денес околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote