in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ЈУНИ

Времето денес:

Прoменливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Наместа врнежите ќе бидат пообилни (и над 20 л/м2). Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. УВ=5

До понеделник ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локални поројни врнежи од дожд, на места пообилни и проследени со грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на поинтензивни процеси во форма на невреме со град. Денес и утре ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од вторник ќе настапи стабилизација со пораст на дневната температура.

Денес, Сабота 11.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 90%
06-12 +18° 84%
12-18 +21° 60%
18-24 +20° 69%
Утре, Недела 12.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 80%
06-12 +17° 83%
12-18 +24° 60%
18-24 +23° 63%
Понеделник 13.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 87%
06-12 +17° 84%
12-18 +25° 60%
18-24 +25° 67%
Вторник 14.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 88%
06-12 +21° 71%
12-18 +26° 42%
18-24 +22° 56%
Среда 15.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 84%
06-12 +19° 65%
12-18 +26° 41%
18-24 +22° 51%
Четврток 16.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 83%
06-12 +18° 64%
12-18 +25° 40%
18-24 +23° 45%
Петок 17.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 70%
06-12 +18° 74%
12-18 +26° 41%
18-24 +23° 40%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote