in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ЈУНИ

Времето денес:

 

Претпладне ќе биде променливо облачно, од пладневните часови и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. УВ=6

 

Денес, Петок 11.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 80%
06-12 +19° 61%
12-18 +25° 46%
18-24 +21° 62%
Утре, Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 76%
06-12 +14° 82%
12-18 +25° 46%
18-24 +24° 38%
Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 63%
06-12 +13° 81%
12-18 +25° 42%
18-24 +23° 52%
Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 71%
06-12 +17° 45%
12-18 +23° 28%
18-24 +19° 50%
Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 58%
06-12 +15° 51%
12-18 +22° 30%
18-24 +19° 43%
Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 67%
06-12 +18° 47%
12-18 +28° 35%
18-24 +25° 47%
Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 90%
06-12 +19° 63%
12-18 +30° 25%
18-24 +23° 36%

 

Временска најава:

 

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Во понеделник ќе дува засилен северен ветер што ќе ги намали дневните температури за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote