in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 27 степени. УВ=7
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне и во вечерните часови ќе биде нестабилно, локално со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. T= 26 °C, P= 984 hPa, U= 48 %, V= 3 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Утре ќе има изолирана појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. Потоа во следните два дена времето ќе биде стабилно и топло, а во деновите од викендот ќе има појава на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град.

Денес, Среда 11.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 84%
06-12 +15° 52%
12-18 +25° 26%
18-24 +21° 36%
Утре, Четврток 12.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 44%
06-12 +10° 61%
12-18 +25° 24%
18-24 +27° 16%
Петок 13.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 44%
06-12 +11° 54%
12-18 +26° 26%
18-24 +29° 21%
Сабота 14.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 49%
06-12 +19° 41%
12-18 +27° 34%
18-24 +23° 70%
Недела 15.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 89%
06-12 +19° 58%
12-18 +28° 26%
18-24 +23° 48%
Понеделник 16.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 79%
06-12 +18° 53%
12-18 +28° 31%
18-24 +24° 49%
Вторник 17.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 80%
06-12 +19° 74%
12-18 +29° 30%
18-24 +25° 32%

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote