in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен југоисточен ветер. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за ретка појава на дожд и грмежи.

 

 

 

Денес, Вторник 11.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 66%
06-12 +15° 61%
12-18 +27° 29%
18-24 +22° 37%

 

Временска најава:

 

Во следните денови во претпладневните часови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, а во попладневните нестабилно со локална појава на дожд, грмежи и засилен ветер, особено утре и во деновите од викендот.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote