in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со умерен, а вдолж Поварадрието краткотрајно засилен ветер од северен правец. Претежно претпладне и особено во северните и централните делови повремено ќе провејува слаб снег.

До недела ќе се задржи променливо облачно и студено со умерен северен ветер. Температурите и понатаму ќе бидат значително под просекот за овој период од годината. Утринските температури ќе бидат особено ниски па на некои места ќе се спуштаат под -10 степени, а најниски ќе бидат за време на викендот. Постепен пораст на температурите ќе започне од понеделник.

Денес, Петок 11.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 67%
06-12 54%
12-18 +3° 34%
18-24 -2° 54%
Утре, Сабота 12.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -4° 54%
06-12 -5° 62%
12-18 +2° 28%
18-24 24%
Недела 13.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 60%
06-12 -7° 39%
12-18 +3° 22%
18-24 +3° 31%
Понеделник 14.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 54%
18-24 -3° 33%
18-24 +7° 31%
18-24 +4° 40%
Вторник 15.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 55%
18-24 -3° 37%
18-24 +9° 35%
18-24 +6° 43%
Среда 16.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 46%
18-24 57%
18-24 +10° 43%
18-24 +7° 88%
Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 92%
18-24 +4° 86%
18-24 +10° 44%
18-24 +7° 74%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote