in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 МАРТ

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, кој попладне во северните делови ќе го промени правецот во северен.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Утре ќе дува засилен северен ветер што ќе услови опаѓање на температурата. Поради разведрувањето минималните температури во првите два дена од следната седмица на повеќе места ќе се спуштат под нула. Локални врнежи од дожд се очекуваат во среда.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote