in

Временска прогноза за 11 март

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност и постудено преку денот. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, особено претпладне и поизразен вдолж Повардарието.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+1°55%
06-12+2°50%
12-18+7°42%
18-24+1°58%

Временска најава:

Утре и во деновите од викендот ќе преовладува стабилно време со пораст на дневната температура. Нови врнежи од дожд, на планините од снег се очекуваат во понеделник.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote