in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот умерено облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес, Четврток 11.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 91%
06-12 +5° 84%
12-18 +12° 67%
18-24 +7° 61%
Утре, Петок 12.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 62%
06-12 +2° 69%
12-18 +11° 59%
18-24 +9° 67%
Сабота 13.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 71%
06-12 +1° 74%
12-18 +11° 68%
18-24 +10° 83%
Недела 14.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 76%
18-24 +1° 94%
18-24 +13° 72%
18-24 +9° 83%
Понеделник 15.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 89%
18-24 +3° 96%
18-24 +13° 82%
18-24 +10° 89%
Вторник 16.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 89%
18-24 +6° 84%
18-24 +11° 63%
18-24 +9° 78%
Среда 17.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 92%
18-24 +1° 96%
18-24 +10° 70%
18-24 +8° 81%

Временска најава:

До недела ќе се задржи стабилно време, претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Во текот на ноќните часови на места ќе има разведрување и утринските температури ќе се спуштаат под нулата. Во понеделник се очекуваат врнежи од дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote