in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 11 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои околу пладне поинтензивни ќе бидат на запад, а во вечерните часови ќе се интензивираат на исток. Во јужните делови, каде се очекуваат и сончеви периоди, ќе има услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни попладне.

Денес, Понеделник 11.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 93%
06-12 +12° 91%
12-18 +15° 75%
18-24 +13° 92%
Утре, Вторник 12.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 78%
06-12 +9° 81%
12-18 +11° 63%
18-24 +10° 74%
Среда 13.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 87%
06-12 +7° 85%
12-18 +12° 52%
18-24 +11° 65%
Четврток 14.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 85%
06-12 +6° 83%
12-18 +7° 82%
18-24 +8° 86%
Петок 15.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 84%
06-12 +8° 81%
12-18 +10° 72%
18-24 +10° 85%
Сабота 16.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 87%
06-12 +8° 89%
12-18 +10° 72%
18-24 +10° 79%
Недела 17.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 84%
06-12 +10° 83%
12-18 +12° 68%
18-24 +11° 78%

Временска најава:

Утре попладне и во среда претпладне ќе има престанок на врнежите и повеќе сончеви периоди. Пообилни врнежи од дожд повторно ќе има во четврток, кога поради заладување, на планините на северозапад ќе врне снег. Од утре повремено ќе дува засилен северен ветер.

Актуелно предупредување:

Денес и понатаму ќе има врнежи од дожд, кои околу пладне поинтензивни ќе бидат на запад, а во вечерните часови ќе се интензивираат на исток (локално ќе наврнат над 20 л/м2 дожд за 24 часа). Во јужните делови, каде се очекуваат и сончеви периоди, ќе има услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи.
Пообилни врнежи од дожд повторно ќе има во четврток, кога поради заладување, на планините на северозапад ќе врне снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote