in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а на места вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=8

Денес, Четврток 12.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 64%
06-12 +24° 51%
12-18 +34° 24%
18-24 +29° 29%
Утре, Петок 13.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 55%
06-12 +18° 66%
12-18 +31° 26%
18-24 +32° 24%
Сабота 14.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 47%
06-12 +18° 67%
12-18 +31° 31%
18-24 +33° 29%
Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 52%
06-12 +22° 43%
12-18 +34° 24%
18-24 +29° 31%
Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 49%
06-12 +22° 48%
12-18 +35° 23%
18-24 +31° 27%
Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 56%
06-12 +23° 50%
12-18 +36° 24%
18-24 +31° 26%
Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 46%
06-12 +23° 63%
12-18 +36° 25%
18-24 +31° 36%

Временска најава:

Следува период на стабилно и топло време со просечни температури за овој период од годината. До сабота ќе дува повремено засилен северен ветер, а од почетокот на идната недела ветерот ќе го промени правецот во југозападен.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote