in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ЈАНУАРИ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Времето денес:

Сончево и студено со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Денес, Среда 12.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 65%
06-12 67%
12-18 +3° 59%
18-24 -1° 61%
Утре, Четврток 13.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 53%
06-12 -5° 70%
12-18 40%
18-24 -4° 52%
Петок 14.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 69%
06-12 -5° 53%
12-18 +4° 38%
18-24 -1° 66%
Сабота 15.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 71%
18-24 -2° 62%
18-24 +6° 58%
18-24 +2° 68%
Недела 16.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 90%
18-24 -3° 82%
18-24 +4° 57%
18-24 67%
Понеделник 17.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 76%
18-24 -4° 83%
18-24 +5° 64%
18-24 +3° 73%
Вторник 18.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 76%
18-24 62%
18-24 +3° 55%
18-24 56%

Временска најава:

Следува период на стабилно, суво и ветровито време со умерен, повремено засилен северен ветер. Минималните температури насекаде ќе бидат под нулата, а најстудено ќе биде во утре и во петок кога утринските температури на места ќе се спуштат и под -10 степени.

Актуелно предупредување:

Утрата ќе бидат многу студени, насекаде со минимални температури под нулата, оособено утре и во петок, кога на места ќе се спуштат под -10 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote