in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. УВ=8

 

Денес, Понеделник 12.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 84%
06-12 +23° 60%
12-18 +32° 30%
18-24 +29° 48%
Утре, Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 47%
06-12 +20° 73%
12-18 +33° 33%
18-24 +35° 27%
Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 37%
06-12 +20° 60%
12-18 +34° 29%
18-24 +38° 21%
Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 48%
06-12 +26° 47%
12-18 +37° 24%
18-24 +34° 34%
Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 61%
06-12 +25° 46%
12-18 +34° 27%
18-24 +32° 25%
Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 69%
06-12 +25° 62%
12-18 +29° 47%
18-24 +29° 72%
Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 95%
06-12 +21° 84%
12-18 +28° 44%
18-24 +25° 62%

Временска најава:

 

Денес околу пладне ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Потоа до петок следува период на стабилно и многу топло време.

 

Актелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote