in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ЈУНИ

Времето денес:

 

Променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, силни електрични празнења и услови за појава на град. УВ=7

 

Денес, Сабота 12.06.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +15° 79%
18-24 +16° 73%
18-24 +25° 45%
18-24 +22° 47%
Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 66%
06-12 +13° 83%
12-18 +25° 36%
18-24 +22° 51%
Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 58%
06-12 +12° 74%
12-18 +20° 34%
18-24 +19° 34%
Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 68%
06-12 +16° 51%
12-18 +23° 28%
18-24 +19° 39%
Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 65%
06-12 +17° 42%
12-18 +26° 25%
18-24 +22° 42%
Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 73%
06-12 +19° 46%
12-18 +28° 27%
18-24 +25° 42%
Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 68%
06-12 +20° 61%
12-18 +29° 27%
18-24 +25° 39%

Временска најава:

 

Денес и утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со почести сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град. Во понеделник ќе дува засилен северен ветер, а од вторник ќе има пораст на дневната температура.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote