in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. УВ=8

До утре времето ќе биде претежно сончево и уште потопло. За време на викендот во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи. Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град.

Денес, Четврток 12.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 69%
06-12 +16° 50%
12-18 +27° 19%
18-24 +22° 26%
Утре, Петок 13.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 52%
06-12 +11° 53%
12-18 +26° 26%
18-24 +28° 21%
Сабота 14.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 93%
06-12 +13° 67%
12-18 +27° 37%
18-24 +22° 65%
Недела 15.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 95%
06-12 +19° 68%
12-18 +26° 23%
18-24 +21° 32%
Понеделник 16.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 70%
06-12 +17° 47%
12-18 +27° 20%
18-24 +24° 37%
Вторник 17.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 70%
06-12 +17° 50%
12-18 +29° 25%
18-24 +24° 42%
Среда 18.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 73%
06-12 +19° 86%
12-18 +22° 75%
18-24 +19° 75%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote