in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 МАРТ

Времето денес:

Сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Во деновите од викендов ќе се задржи студено време со температури под просекот за овој период од годината. Постепен пораст на температурите ќе има од понеделник.

Денес, Сабота 12.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 69%
06-12 -1° 30%
12-18 +3° 24%
18-24 -2° 56%
Утре, Недела 13.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 59%
06-12 -6° 40%
12-18 +3° 31%
18-24 +3° 35%
Понеделник 14.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 54%
06-12 -4° 40%
12-18 +6° 34%
18-24 +6° 35%
Вторник 15.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 54%
18-24 -2° 44%
18-24 +10° 36%
18-24 +5° 43%
Среда 16.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 48%
18-24 56%
18-24 +12° 49%
18-24 +8° 82%
Четврток 17.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 73%
18-24 +5° 80%
18-24 +10° 55%
18-24 +7° 60%
Петок 18.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 90%
18-24 +4° 100%
18-24 +4° 98%
18-24 +4° 89%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote