in

Временска прогноза за 12 март

Времето денес:

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен во западните делови западен, а во источните јужен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-1°63%
06-12+1°66%
12-18+11°52%
18-24+5°60%

Временска најава:

Утре ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец. Во крајните западни подрачја ќе има услови за слаб дожд. Под влијание на влажен бран во недела кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе продолжат и во понеделник, кога ќе се прошират насекаде и на места ќе бидат пообилни. Ќе дува засилен северен ветер, а дневните температури ќе опаднат за неколку степени.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote