in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Денес, Петок 13.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 60%
06-12 +23° 48%
12-18 +32° 22%
18-24 +29° 27%
Утре, Сабота 14.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 51%
06-12 +17° 71%
12-18 +30° 34%
18-24 +34° 28%
Недела 15.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 54%
06-12 +17° 61%
12-18 +31° 27%
18-24 +34° 24%
Понеделник 16.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 52%
06-12 +22° 50%
12-18 +35° 22%
18-24 +31° 34%
Вторник 17.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 58%
06-12 +23° 49%
12-18 +36° 25%
18-24 +31° 28%
Среда 18.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 45%
06-12 +23° 52%
12-18 +35° 21%
18-24 +26° 48%
Четврток 19.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 54%
06-12 +19° 59%
12-18 +28° 20%
18-24 +24° 30%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи претежно стабилно и топло време. До сабота ќе дува слаб до умерен северен ветер, а од почетокот на идната седмица ветерот ќе го промени правецот во јужен и температурите ќе бидат во благ пораст.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote