in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Претпладне на планините и на некои пониски места во источните делови ќе провејува слаб снег.

Денес, Понеделник 13.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 75%
06-12 +2° 71%
12-18 +3° 66%
18-24 +2° 68%
Утре, Вторник 14.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 73%
06-12 +2° 71%
12-18 +5° 66%
18-24 +3° 73%
Среда 15.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 73%
06-12 75%
12-18 +4° 63%
18-24 +2° 69%
Четврток 16.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 71%
18-24 +1° 81%
18-24 +5° 57%
18-24 +2° 76%
Петок 17.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 75%
18-24 +4° 79%
18-24 +8° 63%
18-24 +3° 66%
Сабота 18.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 70%
18-24 +2° 71%
18-24 +4° 69%
18-24 +1° 75%
Недела 19.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 71%
18-24 74%
18-24 +3° 54%
18-24 -2° 75%

Временска најава:

Следува период на умерено до значително облачно и студено време, со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote