in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж пошироко Повардарие повремено засилен северен ветер. УВ=7

До петок ќе се задржи претежно сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој денес во поширокото Повардарие ќе засилува. До четврток утрата ќе бидат посвежи, а дневните температури ќе бидат во постепен пораст. За време на викендот ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со појава на краткотраен пороен дожд.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote