in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер. од јужен правец. УВ=9В

Денес, Вторник 13.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 71%
06-12 +25° 51%
12-18 +35° 26%
18-24 +32° 27%
Утре, Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 51%
06-12 +21° 51%
12-18 +35° 30%
18-24 +38° 26%
Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +26° 49%
06-12 +22° 56%
12-18 +35° 34%
18-24 +36° 26%
Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 61%
06-12 +28° 50%
12-18 +36° 40%
18-24 +30° 52%
Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 75%
06-12 +25° 58%
12-18 +34° 38%
18-24 +26° 59%
Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 78%
06-12 +22° 65%
12-18 +32° 32%
18-24 +24° 60%
Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 81%
06-12 +22° 69%
12-18 +32° 35%
18-24 +27° 56%

 

Временска најава:

 

До петок ќе преовладува стабилно и многу топло време. Во петок кон крајот на денот во источните делови ќе има изолирана појава на нестабилност, а во деновите од викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе опадне за неколку степени.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote