in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ЈУНИ

Времето денес:

Прoменливо облачно, на места нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи.Локално ќе има пообилни врнежи и услови за изолирана појава на град. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 28 степени. УВ=6
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Прoменливо облачно со повремен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. T= 26 °C, P= 979 hPa, U= 65 %, V= 5 m/s.

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и услови за појава на град. Во вторник ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја, а од среда ќе настапи стабилизирање на времето. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

Понеделник 13.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 85%
06-12 +17° 86%
12-18 +25° 56%
18-24 +26° 62%
Вторник 14.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 70%
06-12 +18° 88%
12-18 +25° 51%
18-24 +24° 50%
Среда 15.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 73%
06-12 +19° 63%
12-18 +25° 43%
18-24 +21° 47%
Четврток 16.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 83%
06-12 +18° 66%
12-18 +25° 40%
18-24 +22° 55%
Петок 17.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 82%
06-12 +19° 59%
12-18 +27° 35%
18-24 +23° 53%
Сабота 18.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 67%
06-12 +21° 66%
12-18 +25° 39%
18-24 +21° 61%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote