in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ЈУНИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот на места ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

 

Денес, Недела 13.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 83%
06-12 +18° 55%
12-18 +22° 38%
18-24 +19° 69%
Утре, Понеделник 14.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 63%
06-12 +11° 80%
12-18 +21° 33%
18-24 +19° 37%
Вторник 15.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 68%
06-12 +11° 59%
12-18 +21° 31%
18-24 +23° 35%
Среда 16.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 71%
06-12 +18° 49%
12-18 +26° 25%
18-24 +23° 45%
Четврток 17.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 71%
06-12 +18° 45%
12-18 +27° 31%
18-24 +24° 53%
Петок 18.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 89%
06-12 +19° 62%
12-18 +28° 43%
18-24 +25° 63%
Сабота 19.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 99%
06-12 +19° 77%
12-18 +28° 46%
18-24 +24° 48%

 

Временска најава:

 

Од утре следува период на претежно стабилно време. Утре ќе дува умерен а вдолж Повардарието и во источните делови засилен северен ветер, што ќе предизвика пад на дневната температура, која ќе биде под просекот за овој период од годината. Значително затоплување се очекува од средината на следната седмица.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и утре ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, а околу пладне и попладне на повеќе со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и појава на град.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote