in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 МАЈ

Времето денес:

Сончево и потопло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има појава на краткотрајна нестабилност претежно во југозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ=8

Денес ќе се задржи сончево и доста топло со краткотрајна нестабилност кон крајот на денот во југозападните делови. За време на викендот во попладневните часови облачноста ќе биде зголемена и на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи. Особено нестабилно ќе биде во сабота кога процесите локално ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е и појава на град.

Денес, Петок 13.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 54%
06-12 +17° 48%
12-18 +28° 23%
18-24 +24° 31%
Утре, Сабота 14.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 91%
06-12 +12° 64%
12-18 +23° 46%
18-24 +23° 55%
Недела 15.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 81%
06-12 +11° 87%
12-18 +25° 31%
18-24 +27° 32%
Понеделник 16.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 87%
06-12 +17° 57%
12-18 +27° 26%
18-24 +24° 31%
Вторник 17.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 62%
06-12 +18° 48%
12-18 +30° 22%
18-24 +25° 39%
Среда 18.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 75%
06-12 +19° 55%
12-18 +24° 52%
18-24 +21° 55%
Четврток 19.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 61%
06-12 +13° 44%
12-18 +20° 20%
18-24 +17° 28%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote