in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи претежно во северните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови од земјата и на северот.

 

 

Временска најава:

 

До сабота ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и ќе дува засилен западен ветер. Во сабота ќе се прошири влажен бран и ќе биде облачно со слаб до умерен дожд, а температурите ќе бидат за неколку степени пониски. Врнежите ќе завршуваат во ноќта кон недела.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote