in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 НОЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Денес, Сабота 13.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 61%
06-12 +2° 73%
12-18 +14° 65%
18-24 +6° 67%
Утре, Недела 14.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 82%
06-12 +2° 87%
12-18 +12° 74%
18-24 +9° 85%
Понеделник 15.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 94%
06-12 +3° 89%
12-18 +13° 80%
18-24 +10° 89%
Вторник 16.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 96%
18-24 +5° 90%
18-24 +13° 79%
18-24 +8° 93%
Среда 17.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 92%
18-24 +3° 92%
18-24 +12° 85%
18-24 +8° 93%
Четврток 18.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 97%
18-24 +4° 98%
18-24 +12° 71%
18-24 +9° 91%
Петок 19.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 96%
18-24 +6° 97%
18-24 +14° 48%
18-24 +5° 68%

Временска најава:

Утре ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Утринските температури на повеќе места ќе бидат околу нула, а во првите два дена од следната седмица поради зголемена облачност, насекаде ќе бидат позитивни. Во понеделник во западните делови ќе има услови за слаб дожд.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote