in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Ќе биде променливо облачно, попладне во западните делови со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Кон крајот на денот од запад ќе се прошири нова облачност од која преку ноќта ќе започнат поинтензивни врнежи од дожд.

Денес, Среда 13.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 83%
06-12 +7° 83%
12-18 +13° 52%
18-24 +11° 56%
Утре, Четврток 14.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 81%
06-12 +7° 81%
12-18 +6° 88%
18-24 +6° 91%
Петок 15.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 85%
06-12 +6° 76%
12-18 +11° 71%
18-24 +10° 75%
Сабота 16.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 84%
06-12 +8° 83%
12-18 +13° 67%
18-24 +10° 77%
Недела 17.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 79%
06-12 +9° 80%
12-18 +14° 67%
18-24 +11° 75%
Понеделник 18.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 94%
06-12 +7° 83%
12-18 +16° 62%
18-24 +11° 71%
Вторник 19.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 91%
06-12 +6° 97%
12-18 +16° 64%
18-24 +12° 79%

Временска најава:

Во текот на ноќта од запад со зголемената облачност ќе се прошират врнежи кои до изутрина ќе го зафатат поголемиот дел од земјата, а на југот ќе бидат пообилни. Пообилни врнежи ќе има и во четврток преку денот, кога поради спуштање на студена воздушна маса, на планините особено во западните делови ќе врне снег, а понекаде и на повисоките места дождот ќе преминува во снег.

Актуелно предупредување:

Во текот на ноќта од запад со зголемената облачност ќе се прошират врнежи кои до изутрина ќе го зафатат поголемиот дел од земјата, а на југот ќе бидат пообилни. Пообилни врнежи ќе има и во четврток преку денот, кога поради спуштање на студена воздушна маса, на планините особено во западните делови ќе врне снег, а понекаде и на повисоките места дождот ќе преминува во снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote