in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 13 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд. УВ=6

Денес, Понеделник 13.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 61%
06-12 +16° 51%
12-18 +29° 25%
18-24 +22° 32%
Утре, Вторник 14.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 61%
06-12 +12° 69%
12-18 +26° 31%
18-24 +27° 36%
Среда 15.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 60%
06-12 +12° 67%
12-18 +27° 28%
18-24 +27° 32%
Четврток 16.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 64%
06-12 +16° 53%
12-18 +29° 25%
18-24 +23° 48%
Петок 17.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 60%
06-12 +18° 60%
12-18 +30° 32%
18-24 +24° 46%
Сабота 18.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 60%
06-12 +19° 53%
12-18 +31° 28%
18-24 +25° 41%
Недела 19.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 70%
06-12 +18° 86%
12-18 +27° 49%
18-24 +22° 60%

 

Временска најава:

Следува период на значително топло време за овој период од годината.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote