in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

До петок ќе преовладува сончево и релативно топло време со мала до умерена локална облачност. Во сабота ќе има зголемена облачност, а од недела до вторник ќе преовладува променливо облачно, ветровито и значително постудено време со локални врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во недела, особено во јужните и источните делови.

 

Денес, Четврток 14.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 77%
06-12 +6° 56%
12-18 +20° 28%
18-24 +15° 28%
Утре, Петок 15.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 54%
06-12 +4° 71%
12-18 +18° 41%
18-24 +22° 34%
Сабота 16.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 57%
06-12 +5° 69%
12-18 +19° 39%
18-24 +20° 41%
Недела 17.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 62%
06-12 +8° 81%
12-18 +9° 70%
18-24 +8° 84%
Понеделник 18.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 85%
06-12 +6° 75%
12-18 +11° 46%
18-24 +9° 63%
Вторник 19.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +1° 76%
06-12 +4° 60%
12-18 +14° 29%
18-24 +12° 35%
Среда 20.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 49%
06-12 +6° 66%
12-18 +19° 36%
18-24 +15° 55%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote