in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 АПРИЛ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:

Умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд и значително посвежо на северот и на заподот од земјата. На места ќе биде нестабилно со пообилен и пороен дожд, засилен ветер и појава на ретки грмежи. На планините на северозапад врнежите ќе бидат од снег.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+8°88%
06-12+8°87%
12-18+13°58%
18-24+9°73%

ВРЕМЕНСКА НАЈАВА:


Денес ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пообилен и пороен дожд, засилен ветер и ретки грмежи. Денес и преку ноќта на планините особена на северозападот врнежите ќе бидат од снег. Во петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, на планините од снег се очекува за време на викендот.

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ:

Денес ќе биде краткотрајно нестабилно со повремено пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер, што ќе услови опаѓање на температурата за 6-8 степени поизразено на северот и западот од земјата. На планините особено во ноќните часови врнежите ќе бидат од снег. Врнежите ќе престануваат во ноќта кон четврток.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote