in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Сончево со слаб до умерен ветер од северозападен правец. T= 11 °C, P= 999 hPa, U= 40 %, V= 2 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Следува период на стабилно и потопло време со повеќе сончеви периоди. Утре ќе дува засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote