in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Утрото ќе биде многу студено, преку денот претежно сончево, на североистокот со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Денес, Петок 14.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -5° 62%
06-12 -4° 50%
12-18 +4° 48%
18-24 -1° 72%
Утре, Сабота 15.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 78%
06-12 -2° 54%
12-18 +5° 51%
18-24 -1° 61%
Недела 16.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 72%
06-12 -4° 78%
12-18 +2° 51%
18-24 58%
Понеделник 17.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 73%
18-24 -4° 72%
18-24 +5° 62%
18-24 73%
Вторник 18.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -3° 77%
18-24 -1° 76%
18-24 +4° 54%
18-24 62%
Среда 19.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 59%
18-24 -2° 81%
18-24 +3° 42%
18-24 -1° 76%
Четврток 20.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 60%
18-24 -5° 70%
18-24 +3° 59%
18-24 73%

Временска најава:

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од дожд и снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote