in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Претежно сончево и потопло со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. УВ=9

Во следните два дена ќе има извесно зголемување на облачноста со натамошен пораст на температурата. Во недела попладне ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote