in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен попладне вдолж Повардарието. УВ=9

Денес, Среда 14.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 40%
06-12 +25° 49%
12-18 +37° 27%
18-24 +35° 27%
Утре, Четврток 15.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 48%
06-12 +22° 61%
12-18 +35° 37%
18-24 +37° 27%
Петок 16.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 84%
06-12 +23° 67%
12-18 +34° 37%
18-24 +32° 66%
Сабота 17.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 89%
06-12 +23° 69%
12-18 +33° 41%
18-24 +30° 71%
Недела 18.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 87%
06-12 +23° 74%
12-18 +31° 52%
18-24 +25° 69%
Понеделник 19.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 92%
06-12 +21° 72%
12-18 +31° 45%
18-24 +28° 71%
Вторник 20.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 96%
06-12 +23° 81%
12-18 +29° 44%
18-24 +29° 62%

 

Временска најава:

 

До петок ќе преовладува сончево и многу топло време. Во петок кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а за време на викендот и во почетокот на идната седмица ќе има почеста појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата од петок ќе биде во постепено опаѓање.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote