in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ЈУНИ

Времето денес:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. УВ=7

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Од среда до петок ќе настапи стабилизирање на времето, а во деновите од викендот повторно се очекува локална нестабилност проследена со пороен дожд и појава на грмежи.

Денес, Вторник 14.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 91%
06-12 +21° 69%
12-18 +27° 52%
18-24 +22° 65%
Утре, Среда 15.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 76%
06-12 +15° 84%
12-18 +25° 44%
18-24 +26° 41%
Четврток 16.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 59%
06-12 +14° 82%
12-18 +26° 43%
18-24 +28° 41%
Петок 17.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 55%
06-12 +19° 68%
12-18 +29° 43%
18-24 +24° 84%
Сабота 18.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 85%
06-12 +20° 63%
12-18 +25° 39%
18-24 +22° 51%
Недела 19.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 77%
06-12 +19° 63%
12-18 +27° 40%
18-24 +24° 46%
Понеделник 20.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 54%
06-12 +20° 73%
12-18 +28° 36%
18-24 +23° 63%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote